A döntetlen a sláger a Nyíregyháza ellen az NB I-ben

Hosszú szünet után találkozunk szombaton 17 órás kezdéssel a Nyíregyházával az NB I-ben, hiszen a két klub 2015 után most szerepel újra együtt az élvonalban. A mérlegünk kitűnő a Szparival szemben a legmagasabb osztályban.

A két együttes elsősorban az NB II-ben tekint vissza gazdag múltra, a másodosztályban 24-szer találkoztak eddig. 1990 és 2007 között nagyon gyakran futottunk össze a nyírségiekkel, akik akkoriban már többször is megmutathatták magukat az NB I-ben, ezt követően 2021/2022-es idényben vívtak újra NB II-es meccset a csapatok. A másodosztályban 12 nyíregyházi sikerre hat-hat kecskeméti győzelem és döntetlen jutott, a már említett 2021/2022-es idényben döntetlen lett mindkét találkozó.

Amilyen jó mérlege van a Szparinak az NB II-ben ebben a párharcban, annyira jó kecskeméti az NB I-ben. 2008 és 2015 között három idényben voltak egyidőben tagjai a mezőnynek a klubok, a hat bajnokiból négy döntetlennel zárult, kétszer pedig KTE-siker született. 2010 májuásban Nyíregyházán nyertünk 3-2-re, majd 2014 szeptemberében Kecskeméten bizonyultunk jobbnak 1-0-ra.

Az utolsó NB II-es bajnokik óta friss élménye is van már egymásról a csapatoknak. Tavasszal a MOL Magyar Kupa negyedöntőjében, Balmazújvárosban kaptunk ki 2-1-re a nyírségiektől.

Meccstörténelem az NB I-ben:

2008.08.23.: KTE – Nyíregyháza 1-1 (Gól: Litsingi ill. Apostu)

2009.03.21.: Nyíregyháza – KTE 3-3 (Gól: Imediasvili, Apostu, Miskolczi ill. Montvai 2, Yannick)

2009.10.04.: KTE – Nyíregyháza 2-2 (Gól: Montvai, Csordás ill. Andorka, Pákolicz)

2010.05.01.: Nyíregyháza – KTE 2-3 (Gól: Bouguerra 2 ill. Farkas, Montvai, Csukics)

2014.09.27.: KTE – Nyíregyháza 1-0 (Gól: Bebeto)

2015.04.17.: Nyíregyháza – KTE 1-1 (Gól: Pekár ill. Novák)