Döntetlent játszottunk Békéscsabán

Csapatunk szerdán Békéscsabán játszott 2x60 perces edzőmeccset az Előre vendégeként. A találkozó első játékrészében a hazaiak szereztek vezetést büntetőből, amit a mérkőzés végéhez közeledve Marsa Levente egyenlített ki, kialakítva ezzel az 1-1-es végeredmény. Folytatás szombaton 9:30-kor a Makó ellen, immáron hazai környezetben.

Békéscsaba – KTE HUFBAU 1-1 (1-0)

Edzőmeccs, Békéscsaba

Békéscsaba: Krnács - Bora, Albert. Fazekas, Puskás G., Kitl, Nagy S., Mikló, Gránicz, Varga Sz., Lukács R.

Cserék: Laky, Mészáros, Farkas, Ilyés, Hodonicki, Borbély, Horváth, Bartos, Máris, Paudits.

KTE: Varga B. - Madarász, Szabó, Rjasko, Belényesi, Hadaró, Vágó, Bodor, Nagy K., Lukács D., Tóth D.

Cserék: Kersák, Buna, Gál, Szalai, Hatvani, Papp, Puskás Z., Grünvald, Katona, Marsa.

Gól: Gránicz (26.) ill. Marsa (81.)

Szabó István: Amit elterveztünk, hogy 60 perces terhelést kapjanak a játékosok egyenlő elosztásban, azt meg tudtuk valósítani. Ez ebben az időszakban nagyon fontos fizikális szempontból, hogy minél több időt töltsenek a pályán. A srácok két kemény edzés után is megfelelő hozzáállással álltak bele a játékba. Úgy érzem, hogy a három hét munka látszik a fiúkon, meg tudták valósítani taktikailag azokat a dolgokat, amiket kértünk tőlük. Jól forgattuk a széleket, létszámfölényeket alakítottunk ki a középpályán, rendszerben maradtunk végig. Mentálisan is dicséretes, hogy a nagy meleg ellenére sem adtuk fel egy percre sem. Vannak hibáink, ezeket majd a videó elemzés alapján is meg tudjuk nézni, de ezeket szeretnénk magunknak megtartani. Sokkal több pozitívumot láttam, mint hibát, jól dolgoztak a fiúk, a keretünk stabil, a hozzáállás kitűnő. Jó erőkből álló Békéscsabával játszhattunk, de holnap már jön egy újabb edzés, majd pénteken kettő, szombaton pedig várjuk a szurkolókat a Makó elleni edzőmeccsre.

Szerző: Nyitray András (fotó: beol.hu)