Horváth Krisztofer duplájával nyert az U21

A magyar U21-es válogatott kedden Cipruson játszotta le második felkészülési mérkőzését. Gera Zoltán együttese remek napot fogott ki, a magabiztos győzelemből Horváth Krisztofer ráadásul két góllal vette ki a részét.

Az mlsz.hu beszámolója szerint viharos erősségű szél fogadta a csapatokat, amihez a vendéglátó alkalmazkodott jobban, szinte azonnal megszerezve a vezetést. A hazaiak a 37. percben megduplázták előnyüket, de Baráth Péter beadásából Horváth Krisztofer még a szünet előtt szépített (2-1). Fordulás után már a magyar csapatot támogatta a szél, ami alig negyedóra alatt újabb három magyar gólt hozott, sorrendben Baráth, Horváth, majd Kovács Mátyás volt eredményes. A 2–5-ös végeredményt végül Kerezsi Zalán alakította ki.

Katona Bálint bár előzetesen meghívót kapott az összetartásra, betegség miatt nem tudott elutazni az U21-es válogatottal. A keret legközelebb júniusban találkozik, akkor előbb Szlovákiában, majd hazai pályán Izland ellen következnek edzőmeccsek.

Szerző: KTE/kecskemetite.hu (fotó: mlsz.hu)