Szabó István bárkit bátran csapatba állít

A KTE HUFBAU a bajnokság negyedik fordulójában Diósgyőrben játszott döntetlent, a meccs után a vezetőedzők értékeltek.

Kondás Elemér, a DVTK vezetőedzője: -Nagyon nehéz mérkőzést játszottunk, a Kecskemét igazolta a jó hírét. A pontrúgásaik életveszélyesek, sajnos az elsőt rögtön meg is ettük. A mérkőzés első periódusában nagyon pontatlanul játszottunk, sok labdát szórtunk el. A sorok rendezése után egyenlítettünk, mezőnyben megvoltunk, de a pontrúgásoknál továbbra is gondjaink voltak a meccs során. Ezzel együtt az utolsó percben akár meg is nyerhettük volna a mérkőzést.

Szabó István, a KTE HUFBAU vezetőedzője: -Nagyon jó kezdett a csapatom, 20-25 percig kitűnően játszottunk, rá is rúghattuk volna a másodikat. Utána tartani akartuk az eredményt, ezt nem szeretem, nyomott és ki is egyenlített a Diósgyőr. Szünetben bátrabb játékot kértem a játékosaimtól, hogy azokat a területeket próbáljuk bejátszani, amik gyenge pontok lehetnek a Diósgyőrnek amíg támadni akarnak. A második félidőben is volt hiányérzetem, de voltak helyzetek itt is, ott is, talán egy kicsit közelebb is álltunk a győzelemhez, de végül meg kellett elégednünk a döntetlennel, erre viszont maximálisan rászolgáltunk. Nem titok, úgy ítéltük meg, hogy elsősorban nekünk a bennmaradás a célunk, ehhez friss játékosokat akartunk hétvégére a Csákvár ellen. Ettől függetlenül minden játékosomban maximálisan megbízom, a nyári felkészülés során nem véletlen játszottunk edzőmeccseket, tudják mit kell megvalósítaniuk a pályán, bátran kezdőbe merek jelölni bárkit.