Szalai és Horváth nélkül nyert a válogatott

A magyar férfi A-válogatott szombat este Szerbiár fogadta, és sikerével nagyot lépett zsinórban harmadik Eb-részvétele felé. Ehhez csupán egyetelen siker kellene még, melyet kedden Litvániában lehet bezsebelni.

Jól kezdődött a szerbek elleni találkozó, hiszen már a 21. percben sikerült megszerezni a vezetést. Nego ment el a jobb oldalon, majd lapos beadását Varga passzolta a hosszú sarokba (1-0). A szerbek némileg váratlanul, de nem érdemtelenül a 33. percben egyenlítettek, egy szögletre Pavlovic érkezett kitűnően, majd a bal alsóba csúsztatott (1-1). Egyetlen minumtumig sem vezetett viszont a szerb csapat, hiszen szinte a középkezdés után Sallai hozta magát lövőhelyzetbe 21 méterre a kaputól, majd ballal a jobb felsőbe bombázott egy pattanás után (2-1). A második félidő elején a vendégek két gólt is szereztek, ám ezeket teljesen jogosan les miatt nem adták meg, majd a másik oldalon Varga fejelt felsőlécet. A pontrúgásai jól működtek Szerbiának, egy ilyen helyzet után előbb Tadic, majd Pavlovic is a kapufát találta el. A másik kapu előtt Bolla nem volt elég pontos, ziccerben a rövid alós mellé passzolt. A hosszabbításban Dibusz Dénes még bravúrral védte Milenkovic fejesét, így maradt a 2-1.

Szalai Gábor és Horváth Krisztofer ezúttal nem kerültek be a mérkőzés keretbe.

A magyar válogatott vezeti csoportját, és amennyiben kedden nyerni tud Litvániában, úgy kijut az Európa-bajnokságra.