Telt ház előtt nyertük meg a derbit

A Merkantil Bank Liga 36. fordulójának megyei rangadóján a KTE HUFBAU a Tiszakécskei LC-t fogadta. Parázs és szikrázó derbit láthatott a kilátogató 2600 néző, kecskeméti örömmel a végén.

Parádésan indult a mérkőzés hazai szempontból, hiszen Szalai Gábor már az 1. percben betalált egy szöglet után, amivel gyakorlatilag sokkolta a vendégeket. A KTE folytatásban is uralta a meccset, a 15. percben be is talált, de Lukács fejesét les miatt nem adta meg a játékvezető. A kécskei védelemnek kellett dolgoznia, Katona lövését a kapu torkából vágták ki a folytatásban. A 30. percben Tóth talált újra a vendég kapuba, miután Vágó középre fejelt egy szabadrúgást, de megint emelkedett a zászló. Nagyobb gond volt hazai szempontból, hogy Lukács Dániel nem tudta folytatni a játékot, így nagyon korán le kellett cserélni már. A félidő hajrájában Tóth Barna fejét találták meg egy beadással, de egy védő megint jó helyen állt a kapuban, így maradt az 1-0.

A második félidőben kiegyenlített csata zajlott a pályán, érezhetően a tét is nyomta már a csapatok vállát. A vendégek pontrúgásokból próbáltak odaérni a kapu elé, de a hazai védelem jól állta a sarat Varga kapussal a háta mögött. Nagy helyzet a másik kapu előtt sem adódott, egyedül Tóth Barna fejese okozott némi veszélyt a 66. percben. A hajrában is nyitott maradt így a derbi, és akár a csereként beálló Vólent lábában ott is lett volna az egyenlítés, ám ez is szögletre pattant a lelkes kecskeméti lábakról

KTE HUFBAU – Tiszakécskei LC 1-0 (1-0)

Kecskemét, 2600 néző. Vezeti: Kovács J. Zoltán (Szilágyi Norbert, Rózsa Dávid)

KTE: Varga B. – Tóth D. (Buna 67.), Szabó A., Rjasko, Szalai G., Hadaró (Grünvald 67.) – Katona B. (Paudits 76.), Vágó L., Szuhodovszki – Lukács D. (Szökrönyös 35., Bartha 76.), Tóth B. Vezetőedző: Szabó István

Tiszakécske: Holczer – Balázs B. (Vólent 83.), Máté Zs., Csáki, Kiprich (Vachtler, a szünetben), Uzoma – Kosznovszky (Pongrácz 72.), Erdei, Kovács B. – Kalmár F. (Marsa 59.), Gyurján (Beliczky 72.). Vezetőedző: Visinka Ede

Gólszerző: Szalai G. (1.)